• Akyıldız Kimyevi

Kırmızı Kaolen

Kırmızı kaolen renk olarak adından da anlaşılabildiği gibi koyu kırmızı olan kaolen günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Çeşitli kozmetik ürünlerinde, bronzlaştırıcı kremlerde, şampuanlarda, organik ve doğal cilt bakımı ürünlerinde kullanılır.

Kırmızı kaolen renk olarak adından da anlaşılabildiği gibi koyu kırmızı olan kaolen günümüzde birçok alanda kullanılmaktadır. Çeşitli kozmetik ürünlerinde, bronzlaştırıcı kremlerde, şampuanlarda, saç kremlerinde, organik ve doğal cilt bakımı ürünlerinde kullanıldığı görülmektedir. Bunlardan farklı olarak tarımda da kullanımı oldukça etkilidir. Bitkilerin büyümesini ve gelişmesini çok daha hızlandırabilmektedir.
Günümüzde satışı son derece kolay olmaktadır. Birçok satış noktasından kolaylık satın alabilmektesiniz. Yapısı gereği çok yumuşaktır ve kolaylıkla işlem yapılabilmektedir. Granit taşlardan meydana gelen kırmızı kaolen kil olarak da kullanılarak tarımda muhteşem etkiler yaratmaktadır. Tarım ile ilgilenen kişilerin yakından tanıdığı kaolenler verimi arttırdığı gibi hızlı bir büyüme sağlamaktadır. Türkiye’deki piyasası ise oldukça geniştir.

Yorumlar (0)

Yorum yaz